אמץ דולפין

 

 דרך נהדרת לתרום למחקר ולשימור דולפיני ישראל

 

לראשונה בישראל, פרויקט "אמץ דולפין". אנו מציעים לאימוץ 20 מתוך מעל 120 דולפיני הבר המזוהים הפוקדים את חופי ישראל. ע"י אימוץ אחד מדולפינים אלו תוכלו גם אתם, לתרום תרומה משמעותית להמשך מחקר הדולפינים בישראל , ולאפשר לנו לדעת יותר על הדולפין שאימצתם ושאר דולפיני הבר לאורך חופי הארץ.

הדולפינים זוהו בשיטה של זיהוי מצולם (Photo - Identification), על פי תמונת צדודית סנפיר הגב (dorsal fin) שלהם, שהוא מעין "טביעת האצבע" של הדולפין. הצילומים צולמו במסגרת סקרי אוכלוסיות המתבצעים באופן סדיר על גבי סירת המחקר שלנו IMMRAC-1. תמונות סנפירי הדולפינים מקוטלגות בקטלוג הזיהוי. שיטה זו היא אחת השיטות העיקריות והחשובות המשמשות למחקר יונקים ימיים בעולם, והיא מאפשרת איסוף מידע רב על אוכלוסיית הדולפינים.

פרויקט "אמץ דולפין" פועל בהצלחה מאז אוקטובר 2004. מהתרומות אשר נאספו במסגרת הפרויקט, רכשנו השנה ציוד מחקרי וחינוכי רב, כגון, מצלמה דיגיטאלית, שקידמה רבות את מחקר זיהוי הדולפינים המצולם, הפקנו דפי הסברה המשמשים לפעילות חינוכית, פוסטרים לימודיים להדרכות בבתי ספר, ימים ירוקים ועוד. כמו כן שימשו התרומות לסיוע בשדרוג ציוד אישוש והצלה המשמש לנו באירועים של דולפינים במצוקה.

 

עבור תרומה על סך 180 ₪ ומעלה, תקבלו "ערכת אימוץ", הכוללת את תמונת הדולפין המאומץ הנבחר ותעודת אימוץ מהודרת. כמו כן, בכל פעם שנראה בים את הדולפין המאומץ או את אחד מחבריו במסגרת אחד מהפלגות המחקר שלנו, תקבלו עדכונים בדואר האלקטרוני על הדולפין שאימצתם, על שאר דולפיני הבר בארץ, וכן תמונות חדשות שלו ושל חבריו הדולפינים, כך שתוכלו לשמור איתו על קשר.

תוקף האימוץ הוא שנה, הכסף הינו תרומה לעמותת מחמל"י, וישמש לשדרוג אמצעי ההצלה והאישוש שברשותנו כמו גם לקידום המשך מחקר הדולפינים בישראל.

עכשיו, כל שנותר לכם לעשות הוא להיכנס לקישור הבא, ולבחור את תמונת הדולפין החביב עליכם, מתוך תמונות הדולפינים המוצעים לאימוץ.

רשימת הדולפינים המוצעים לאימוץ

 

אפשר לאמץ את אחד הדולפינים ולתרום לעמותה באחת משתי האפשרויות הבאות:

 

1. השיטה המהירה, הבטוחה והקלה ביותר לאמץ דולפין - בכרטיס אשראי דרך Paypal.

2. אפשרות נוספת (שימו לב להערה בהמשך לגבי משך התגובה): שלחו צ'ק לפקודת מחמל"י על סך 180 ש"ח, בתוספת מכתב בו אתם מציינים את שם הדולפין אותו אתם רוצים לאמץ (מתוך הרשימה - ר' לעיל), ושם המאמץ, לכתובת:

מחמל"י - מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל

אוניברסיטת חיפה - המכון ללימודי ים

הר הכרמל, חיפה 31905

 

אנא ציינו כתובת מלאה למשלוח החבילה וכתובת דואר אלקטרוני, בה נשתמש כדי לעדכן אתכם כשהדולפין שלכם ייראה שוב.

שימו לב: אימוץ באמצעות מכתב וצ'ק יכול להימשך מספר שבועות. אם חשוב לכם לקבל תגובה מהירה יותר לבקשת האימוץ, העדיפו את האפשרות הראשונה לעיל (באמצעות כרטיס אשראי).

 

לשאלות ופרטים נוספים צרו קשר עם מנהלת הפרויקט, שרון נעים בטלפון 054-5500152.

 

פרויקטים בית ספריים:

מספר בתי ספר וקייטנות כבר השתלבו בפרויקט. במסגרת פעילות אקולוגית בית ספרית, אספו התלמידים בקבוקי משקה למחזור וכך מימנו את אימוץ הדולפין, כך יצרו הילדים קשר מיוחד עם חיית בר, תוך כדי תרומה לאיכות הסביבה. לפרטים נוספים על שילוב פרויקט "אמץ דולפין" בפעילויות מחזור ניתן ליצור קשר עם שרון בטלפון - 054-5500152.

.